سود آوران مالی
Generic filters
جستجو در :
مقالات
محصولات

افتتاح سامانه پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو

آموزش / سودآوران مالی / افتتاح سامانه پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو

فهرست مطالب

افتتاح سامانه پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، دکتر داود منظور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، در مراسم افتتاح سامانه پرداخت آنلاین مالیات نقل و انتقال خودرو که با حضور سرهنگ علی محمدی، رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا انجام گرفت، اظهار داشت: سامانه پرداخت الکترونیکی مالیات نقل و انتقال خودرو با هدف تسهیل در پرداخت مالیات توسط سازمان امور مالیاتی و با همکاری پلیس راهور طراحی و پیاده سازی شده است.

ریاست محترم سازمان امور مالیاتی

دکتر منظور تاکید کرد: در اجرای ماده ۳۰ قانون مالیات بر ارزش افزوده، شهروندان محترم از این پس می توانند بدون مراجعه به بانک ها و در زمان تعویض پلاک و حتی قبل از آن، مالیات نقل و انتقال خودرو را از طریق این سامانه پرداخت کنند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه مالیات نقل و انتقال خودرو، یک درصد ارزش خودروهای داخلی و دو درصد ارزش خودروهای وارداتی است، گفت: از این پس افرادی که برای دریافت نوبت تعویض پلاک به سامانه نوبت دهی مراجعه می کنند، ابتدا به سامانه پرداخت مالیات هدایت و پس از پرداخت مالیات می‌توانند نسبت به نوبت گیری اقدام کنند.

وی تاکید کرد: صاحبان خودرو علاوه بر روش مذکور می توانند مستقیم به سایت سازمان امور مالیاتی مراجعه و به صورت خوداظهاری مالیات مربوطه را پرداخت نمایند و با استفاده از کد رهگیری دریافت شده نسبت به اخذ نوبت از مراکز شماره گذاری اقدام نمایند.

دکتر منظور با اشاره به اینکه برخی افراد ممکن است طی ماه های گذشته، مالیات خودرو را پرداخت نکرده باشند، اظهار داشت: چنانچه در گذشته، در مواردی این مالیات پرداخت نشده باشد، سازمان امور مالیاتی ضمن شناسایی این موارد مراتب را به فروشندگان خودرو جهت پرداخت مالیات ابلاغ خواهد کرد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه عنوان داشت: شهروندان می توانند از طریق سامانه تلفنی ۱۵۲۶ پاسخ سوالات و ابهامات خود را دریافت کنند.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا نیز در این مراسم با اشاره به آغاز کار سامانه پرداخت آنلاین مالیات نقل و انتقال خودرو اظهار داشت: هزینه شهروندان برای نقل و انتقال خودرو با پرداخت آنلاین مالیات حدود۵۰ درصد کاهش می یابد.

سرهنگ علی محمدی با اشاره به اینکه پیش از این مالیات نقل و انتقال خودرو توسط دفاتر اسناد رسمی اخذ می‌شد، تصریح کرد: با پرداخت آنلاین مالیات و انجام نقل و انتقال از این طریق، هزینه های شهروندان کاهش پیدا می‌کند.

منبع : سازمان امور مالیاتی

بیشتر بخوانید :حمل و نقل و معافیت ارزش افزوده در قانون جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

Related Articles