سود آوران مالی
جستجو در :
مقالات
محصولات

ابلاغ بخشنامه تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۱

آموزش / سودآوران مالی / بخشنامه افزایش حقوق 1401 سودآوران مالی

فهرست مطالب

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بخشنامه تعیین حداقل دستمزد کارگران را در سال ۱۴۰۱ ابلاغ کرد

دکتر «حجت‌الله عبدالملکی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مصوبه شورای عالی کار در خصوص تعیین حداقل مزد کارگران را در سال ۱۴۰۱ به تمامی کارفرمایان و کارگاه‌های مشمول قانون کار ابلاغ کرد.

بر این اساس، دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰، ۵۷.۴ درصد افزایش یافت، به گونه ای که حداقل دستمزد ماهانه از ۲ میلیون و ۵۵۴ هزار و ۹۵۰ تومان به چهار میلیون و ۱۷۹ هزار و۷۵۰ تومان و حداقل دستمزد روزانه از ۸۸ هزار به ۱۳۹ هزار تومان رسید.

به گزارش ایرنا، براساس این گزارش حداقل دستمزد با مبنای ۳۰ روز ماهیانه چهار میلیون و ۱۷۹ هزار و ۷۵۰  تومان (روزانه ۱۳۹ هزار و ۳۲۵ تومان)، بن کارگری ۸۵۰ هزار تومان، حق مسکن ۶۵۰  هزار تومان، حق اولاد برای هر فرزند ۴۱۷ هزار و ۹۷۵  تومان، پایه سنوات به شرط داشتن یک سال سابقه کار ماهیانه ۲۱۰ هزار تومان تعیین شد.

براساس تصمیم شورای عالی کار حداقل دستمزد کارگران در سال آینده با افزایش ۵۷.۴ درصدی به ۶ میلیون و ۴۳۳ هزار تومان برای خانواده ۳.۳ نفری رسید.

همچنین حداقل دریافتی ماهانه کارگران با دو فرزند به ۶ میلیون و ۷۲۵ هزار و ۷۰۰ و حداقل دریافتی ماهانه کارگران با یک فرزند به ۶ میلیون و ۳۰۷ هزار و ۷۲۵ تومان رسید.

 

بخشنامه افزایش دستمزد کارگران 1401 سودآوران مالی

 

بخشنامه افزایش دستمزد کارگران 1401 سودآوران مالی

 

بخشنامه افزایش دستمزد کارگران 1401 سودآوران مالی

بیشتر بخوانید :چک لیست اقدامات حسابداری در پایان سال مالی

منبع : وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

Related Articles